Szyby zespolone

 

Szyba zespolona to hermetycznie zamknięty układ tafli szklanych oddzielonych od siebie i połączonych na obwodzie ramką dystansową oraz uszczelniony elastyczną masą uszczelniającą.
Przestrzeń pomiędzy szybami, nazywana komorą, wypełniona jest powietrzem lub gazem szlachetnym. W komorach można montować szprosy dekoracyjne. Stosując odpowiednie rodzaje komponentów i powłok oraz odpowiednią ilość i szerokość komó między szybami, można dowolnie kształtować cechy jakie będzie miała wybrana szyba zespolona.

Szyby ciepłochronne
Zespolenie ciepłochronne jednokomorowe składa się z dwóch szyb, z których jedna to szyba typu Thermofloat z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych (tzw. powłoką niskoemisyjną). W zespoleniu ciepłochronnym dwukomorowym zastosujemy dwie szyby typu Thermofloat. W przestrzeniach między szybami znajduje się gaz argon lub krypton, dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła Ug. Przed jego ucieczką gazu na obwodzie szyby chroni gięta w narożach ciepła ramka dystansowa wraz z dwustopniowym uszczelnieniem z mas plastycznych.

screen1.png

Budowa szyby zespolonej

Przekrojszyby.png

W szybach ciepłochronnych zalecamy stosowanie giętej w narożach ciepłej ramki dystansowej. Zastosowanie ciepłej ramki polepsza izolację termiczną na brzegach, co powoduje podwyższenie temperatury szyb w tym obszarze i obniża ryzyko występowania tam czasowej kondensacji pary wodnej.

screen2.png

Szyby laminowane
to szyby, które w zależności od budowy zapewniają różne funkcje – chronią przed włamaniem, ograniczają ryzyko zranienia odłamkami szkła w przypadku ich rozbicia oraz ryzyko wypadnięcia, a ze względu na to, że standardowo szyba, która zapewnia funkcję ochronną jest grubsza od drugiej szyby w zestawie oraz zawiera folie PVB mające pewne właściwości tłumienne.

Budowa szyby laminowanej

folia.png

Zalety szyb laminowanych:
– w przypadku rozbicia tafle szkła pozostają wciąż przyklejone do folii, minimalizuje ryzyko zranienia użytkownika odłamkami szkła;
– zastosowane w oknach, fasadach lub ściankach działowych:
– po rozbiciu uniemożliwiają przedostanie się do wnętrza pomieszczenia osób trzecich,
– mogą stanowić czasową zaporę przy próbie włamania,
– wielowarstwowe szyby laminowane mogą chronić przed ostrzałem z broni palnej oraz falą detonacyjną,
– zwiększają znacząco izolacyjność dźwiękową przegrody w porównaniu ze szkłem monolitycznym o tej samej grubości,
– ograniczają przenikanie promieniowania UV, co zapobiega szybkiemu blaknięciu kolorów ścian i mebli.

Szyby dźwiękochłonne
Ochrona przed hałasem jest jednym z ważniejszych problemów naszego życia. Warunkiem zapewnienia właściwego komfortu, a czasami wręcz zamieszkania w danym pomieszczeniu jest zapewnienie niskiego poziomu hałasu. Odczucie hałasu w pomieszczeniu podlega następujacej zasadzie: jeżeli poziom hałasu w pomieszczeniu zmniejszy się o 10 dB w stosunku do tego jaki jest na zewnątrz, to odnosi się wrażenie, że jest on połowę mniejszy. Ochrona przed hałasem musi być stosowana wszędzie tam, gdzie nie można zlikwidować źródla hałasu. W takich przypadkach mamy do czynienia z zespolonymi szybami dźwiękochłonnymi.

szklo-dzwiekochlonne.jpg

Budowa szyby dziwękochłonnej

Szyby przeciwsłoneczne
Od wielu lat projektanci budynków poszukują nowych materiałów na ich elewacje. Panujący trend do przezroczystych rozwiązań architektonicznych wymusił użycie coraz to większej ilości i rozmaitości szkła. Projektanci potrzebują nowoczesnych rozwiązań w zakresie szkła elewacyjnego, aby zmienić tradycyjne materiały konstrukcyjne na lepsze pod względem jakości, estetyki, lepszego wykorzystania energii oraz łatwiejszego montażu. Odpowiedzią na postulaty nowoczesnej architektury stały się szkła przeciwsłoneczne. Używa się ich głównie w biurach i budynkach użyteczności publicznej, by poprawić estetykę oraz zredukować niepożądane nagrzewanie się pomieszczeń.

Rodzaje:
Ze względu na wygląd szkła i jego wpływ na redukcję promieniowania słonecznego można je podzielić na absorpcyjne i refleksyjne. W podstawowej ofercie posiadamy następujące rodzaje szkieł przeciwsłonecznych:

ABSORPCYJNE szkło float, płaskie i przezroczyste, w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary lub zielony, stosowane w celu zmniejszenia przenikania do wewnątrz pomieszczeń energii słonecznej. Szkło to może być stosowane jako pojedyncze lub zespolone.
REFLEKSYJNE szkło float, płaskie i przezroczyste, w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary oraz zielony lub bezbarwne, powlekane tlenkiem metalu celem uzyskania właściwego efektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń oraz ograniczenia przenikania do nich energii słonecznej. Szkło to może być stosowane jako pojedyncze lub zespolone w zależności od rodzaju powłoki.
SELEKTYWNE szkło float, płaskie i przezroczyste, bezbarwne lub przebarwione w masie szklanej na kolor niebieski, brązowy, szary oraz zielony, wielokrotnie powlekane tlenkami metalu celem uzyskania właściwego efektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń oraz ograniczenia przenikania do nich energii słonecznej, jak również zapewnienia wysokiej ciepłochronności. Szkło to może być stosowane wyłącznie jako zespolone.

szybaprzeciwsloneczna.png

Szyby ornamentowe
Panujący trend do przezroczystych rozwiązań architektonicznych wymaga od szkła, jako dekoracyjnego materiału budowlanego, by doskonale przepuszczało światło będąc jednocześnie nieprzezroczystym. Szkło ornamentowe spełnia te życzenia w sposób doskonały, aktualnie przybierając coraz to nowsze oblicza. Odpowiedni dobór struktury szkła daje nam możliwość wzmacniania lub osłabiania stopnia przezroczystości.

szklo-ornamentowe.jpg

szyba ornamentowa

baner
Nazwa firmy: TILMAR
Adres: 42-262 Poczesna
ul. Górna 7
(wjazd od ul. 1 maja)
Telefon: 034 327 48 60
E-mail: biuro@tilmar.pl
Firma

Jesteśmy producentem rolet zewnętrzych i moskitier na systemach firmy ALUPROF - świadczymy fachowy montaż i serwis naszych wyrobów.

Jesteśmy z Poczesnej, działamy głównie w regionie: w Częstochowie, Myszkowie, Lublińcu i innych. 

godziny otwarcia

Pn:   9:00 - 17:00

Wt:   9:00 - 17:00

Śr:   9:00 - 17:00

Cz:   9:00 - 17:00

Pt:   9:00 - 17:00

So:   10:00 - 14:00

Dane kontaktowe

Serdecznie zapraszamy do
kontaktu drogą mailową
lub telefoniczną.

A:  ul. Górna 7, 42-262 Poczesna
T:  034 327 48 60
E:  biuro@tilmar.pl

UP